חברות בדק בית | מחירים ועליות

קניית בית או דירה הן אחת ההשקעות הגדולות ביותר שמבצעת מרבית אוכלוסיית הארץ. מדובר בחסכונות שנצברו, עזרה מההורים ולקיחת הלוואה בסכום לא מבוטל מהבנק, הלא היא המשכנתא. יכול להיות שתתלהבו מהדירה שראיתם, מהנוף היפה שנשקף מהחלונות ומהמטבח המרווח עד כי לא תשימו לב שקיימים בבית ליקויים שיכולים להשפיע הן על בטיחותכם והן על מחיר הדירה. חשוב לבדוק באופן מקצועי את הנכס, טרם קנייתו.

משא ומתן

בדק בית משמש קוני דירות רבים שרוצים לדעת אם המחיר שהוצע להם הוא אכן ריאלי. שיקולי המחיר נשענים על הסביבה בה אתם מעוניינים לרכוש את הבית או הדירה, על גיל המבנה ולא פחות חשוב, על מצבו. דירה מסוידת ונעימה לא תמיד תחשוף ליקויים שה ם מעמיקים יותר, למשל בצנרת, בתקרה או בחשמל. גם לא תהיה לכם דרך לדעת את זה ללא עין מקצועית שתבחן את המבנה באמצעים טכנולוגיים מתקדמים ונסיון רב בתחום. לכן, בשביל השקט הנפשי שלכם ומבלי לקנות חתול בשק, חשוב שתדעו מה אתם קונים מבלי להסתמך רק על מראה עיניים ותחושת בטן. את בדק הבית עורך איש מקצוע, ברוב הפעמים יהיה זה מהנדס בניין, שיש ביכולתו לבצע איתור ליקויים בבנייה, ובמבנה כולו מכל האספקטים שלו, גם כאלו שאולי אפילו לא חשבתם עליהם.

כשתתגלה התמונה כולה, תוכלו להחליט אם אתם עדיין מעוניינים בדירה, לקבל הערכת מצב על התיקונים הנדרשים ובמידה ותרצו להמשיך בתהליך הקנייה, ישמש בדק בית באמצעי למשא ומתן על המחיר.

ביקור בית

ביקורת מבנים משמשת הן להערכת שווי הנכס והן לוידוא מצבו מבחינה בטיחותית. אף אחד לא ירצה לגור בדירה, אפילו חדשה שזה עתה יצאה מידו של הקבלן, ובידיעה כי יכול להיות שהיה שימוש בחומרי גלם מסוכנים, שהבנייה לא היתה תקנית או שמא שלד המבנה עצמו לקוי. עוד מאתרת ביקורת מבנים ליקויי רטיבות ונזילות , גם פוטנציאליות, כלומר מקומות "מועדים לפורענות" שעלולים להתגלות בעתיד כבעייתיים. אם מדובר בדירה חדשה מקבלן, תוכלו לעצור את התשלום עבור הדירה עד לתיקון מלא של הליקויים. כשמדובר בדירה יד שנייה, תוכלו להפעיל שיקול דעת להמשך תהליך הקנייה.

 

 

הרבה אנשים שואלים מדוע מומלץ לבצע בדיקות בדק בית אם הן אינן מוגדרות כבדיקות חובה. אלו אינם מבינים את המשמעות של הוצאה זו אשר יכולה לחסוך להם הוצאה ניכרת של כספים בעתיד. מאמר זה יגולל בפני הקוראים את כל היתרונות והסיבות לבצע בדיקות בדק בית.

 

בדק בית- למה לעשות את זה?

בדק בית הוא סל בדיקות שמטרתו לבדוק את התקינות של נכס מסוים. בדיקות אלו הנערכות על ידי מהנדסים בעלי ניסיון בתחום או/ו שמאי מקרקעין מעניקות לכל אדם המעוניין לרכוש נכס מידע בדבר תקינותו של הנכס ושוויו. בדיקות אלו גם נעשות על ידי בעלי דירות אשר מעוניינים למכור את הבית או הדירה שלהם ומעוניינים לגלות את כל הליקויים בה ולתקן אותם טרם הם מציעים אותה למכירה. בדיקות ליקויי בניה, התאמה לתקני בטיחות, בדיקת תשתיות, שלד המבנה, אינסטלציה, בדיקות לאיתור נזילות ועוד הן בדיקות אשר מתבצעות על ידי חברות מקצועיות בתחום ורבים במדינות שונות ברחבי העולם ובישראל בוחרים לפנות אל חברות אלו טרם קניית דירה.

 

בדק בית- יתרונות

קיימים יתרונות רבים להשכרת שירותי חברת בדק בית אשר תבצע עבור הלקוח את כל בדיקות ליקויי הבניה הדרושות. היתרונות המרכזיים הם:

  • הערכת שווי- היתרון הראשון הוא הערכה של שווי הנכס. פעמים רבות הנכס מוצע במחיר מסוים, אך לאחר בדיקת ליקויי בניה מסתבר שהוא שווה סכום נמוך יותר מהסכום בו הוא מוצע למכירה. דבר זה מאפשר לאותו אדם המתעניין בנכס למכירה להגיע להחלטה כי קניית הנכס אינה משתלמת לו או שהוא אכן מעוניין בנכס אך רק במחיר נמוך יותר או לאחר תיקונים של כל הליקויים הקיימים.
  • הערכת תיקונים- הדו"ח המוגש ללקוח כולל את כל ליקויי הבניה הקיימים באותו נכס. בדו"ח מפורט כל ליקוי, מה רמת החומרה שלו, מהי הדרך המומלצת לתקן אותו והערכת מחיר לגבי כל תיקון. דו"ח זה מאפשר ללקוח לדרוש כי בעל הנכס או הקבלן יתקנו את הליקויים בהתאם לרשום בדו"ח. בנוסף, הדו"ח מאפשר ללקוח לדעת מה המחיר המקובל לתיקון הליקויי.
  • מסמך משפטי- חשוב לקחת בחשבון כי דו"ח ליקויי בניה הינו מסמך אשר כביל בבית המשפט. כלומר, אם הקבלן אינו מוכן לתקן את הליקויים המצוינים בדו"ח, ניתן לתבוע אותו ולהציג את הדו"ח בבית המשפט.

 

 

בדק בית: לא הביישן למד

נהוג לומר שההבדל הבולט ביותר בין נשים לגברים מתגלה לעין בשעת נהיגה. אישה לא תתבייש לשאול אנשים אחרים כיצד מגיעים למקום מסוים ואילו גברים יעדיפו ללכת לאיבוד, ליפול עם המכונית מקצה הצוק אל תוך לועו הפעור של דרקון רעב ובלבד שהם לא יבקשו הנחיות מאיזה זר שיודע יותר טוב מהם כיצד מגיעים למקום מסוים. נדמה שבאופן כללי גברים רבים מעדיפים להעמיד פני יודע כל ורק לא להודות שהם לא יודעים משהו מסוים; נשים, לעומת זאת, אינן מודאגות כל-כך מאיזו תדמית מעורפלת שעלולה להיות להן והן יודעות להתייעץ בנושאים שונים במידה והידע שלהן לא נראה להן מספיק.

כבר אמרו חכמינו זיכרונם לברכה שלא הביישן למד. מי שמתבייש להודות בכך שהוא איננו יודע דבר מה לא ילמד לעולם את הדברים שיש עליו ללמוד. נדמה שהמשפט הזה נכון שבעתיים כאשר עוסקים בנושא של מכירת וקניית דירות ובתים. הביישן שאיננו מוכן להודות שהוא איננו יודע באמת מספיק על בנייה ושיפוצים יקנה בית או דירה כשהוא מסתמך על ידע שאין לו. לעומת זאת, מי שאינו מתבייש להודות בכך שיש דברים שהוא איננו יודע יפנה אל חברה שמציעה שירותי בדק בית וכך הוא יוכל לבצע עסקה מושכלת ואיכותית.

חברות בדק בית מציעות לאילו מאיתנו שאינם ביישנים מומחיות, ניסיון, מקצועיות וידע שלרוב האנשים אין. מי שפונה אל חברת בדק בית דומה לאותו נהג שנוסע בעיר לא מוכרת ומבקש להגיע אל מחוז חפצו בשלום. האדם מן הישוב שמבקש לרכוש דירה לא באמת מבין איך לגלות פגמים בבנייה ובעיות שמסתתרות מאחורי הקירות או מתחת לרצפה. כמובן שהוא יכול להעמיד פנים ולטעון שהוא יודע הכול אבל כל מה שייצא לו מזה זה צנרת באיכות ירודה, טיח נושר ותריס מתייפח.

מדוע גברים כל-כך חוששים לגלות ברבים שיש דברים שהם לא יודעים? מדוע גברים בעולם המודרני חושבים שאם הם לא יודעים הכול זה אומר שמשהו לא בסדר איתם? הפנייה אל חברת בדק בית דומה לפנייה לרופא: אנחנו לא עורכים לעצמנו דיאגנוזה כדי לקבוע אם אנחנו צריכים ניתוח כריתת תוספתן; מדוע אם כן איננו פונים אל מומחה כדי לדעת אם הנכס שאנחנו עומדים להשקיע בו את מיטב כספנו אכן שווה את הכסף שאנחנו עומדים להוציא עליו?

פעם, הגבר היה צריך לבנות בית לשבתה של אשתו שבו היא תגדל את הילדים שלהם ותכין לו אוכל. אבל הימים הללו עברו וחלפו מזמן וכעת האישה איננה מופקדת לבדה על גידול הילדים והטיפול בבעלה והגבר כבר איננו מופקד על בניית הבית שלו בעשר אצבעות. כיום אנחנו חיים בעולם מודרני שבו מילת המפתח היא התמחות: כיוון שהאדם מן הישוב איננו מומחה בענייני בנייה הרי שעליו להיעזר במומחים שיש להם ניסיון בתחום ושבמקרה הם עובדים בחברות השונות שמבצעות בדק בית עבור הלקוחות שלהן.

כמובן שמי שמעדיף להתבייש ורוצה לקנות בית מבלי לבצע בדיקה רצינית יכול לעשות זאת: אנחנו חיים בעולם מודרני שבו מותר לכל אחד לעשות (כמעט) כל מה שהוא רוצה – אפילו אם הוא רוצה לבזבז את הכסף שלו בטיפשות.

בדק בית למען איכות הסביבה

כאשר מונים את המטרות ואת היתרונות של בדק בית ואת הסיבות השונות שבגללן כדאי לערוך את הבדיקה הזו, מוזכרים עניינים שונים כמו חיסכון בכסף, השקעה טובה, מניעת עוגמת נפש וכיוצא בזה. תחום חשוב שבו עדיין לא נאמרה המילה האחרונה בכל מה שקשור לענייני בדק בית הוא תחום איכות הסביבה. על-ידי ביצוע בדיקות שונות ניתן לפעול למען איכות הסביבה: מכך מרוויח גם בעל הבית שמזמין את הבדיקה וגם החברה בכללותה.

כבר כיום ישנן בדיקות שונות שנערכות במסגרת בדק בית שניתן לשייך אותן לתחום איכות הסביבה. דוגמה לכך היא הבדיקה להימצאותם של גזים רעילים כמו ראדון בבית. גז זה מהווה סכנה בריאותית ולכן חשוב לגלות אם הוא נצא בכמויות כלשהן באיזשהו חלק מהבית. כיוון שאיכות הסביבה נוגעת בין השאר לשמירה על הבריאות שלנו הרי שבדיקת גז ראדון היא בהחלט בדיקה ששייכת לתחום איכות הסביבה.

בדיקות אחרות שנעשות במהלך בדק בית שמועילות בצורות אחרות לאיכות הסביבה הן בדיקות של מערכת החשמל ומערכת המים. כיוון שבזבוז אנרגיה הינו גורם מזיק לאיכות הסביבה – הוא מוביל לשימוש בעוד חומרי דלק מזהמים ולשחרור פחמן דו חמצני לאטמוספרה – הרי שיש לוודא שמערכת החשמל בבית הינה תקינה ואין בה נקודות תורפה שבהן מתרחש בזבוז חשמל. גם בעיות במערכת המים נוגעות לאיכות הסביבה: נזילות ואיבוד מים הינן בעיות שיש לגלות כיוון שבזבוז מים הוא מכה לאיכות הסביבה. כמו כן חשוב לוודא שהצנרת איננה מכילה חומרים רעילים שונים שעלולים לפגוע בבריאות של בני הבית. חשוב גם לוודא שמערכת הביוב תקינה ואין בירחה של זיהום אל מחוץ לצנרת המיועדת לכך.

לצד בדיקות מקובלות אלה שנעשות במהלך בדק בית גם מבלי לחשוב על איכות הסביבה, ישנן בדיקות אחרות שעדיין אינן נעשות או נעשות במידה מצומצמת. בדיקה שכזו היא בדיקת רמת האיטום של הבית. בית אטום היטב הוא בית שדורש פחות אנרגיה לחימום או לקירור. כאשר אין בריחת חום בחורף או בריחת קור בקיץ ניתן להשתמש בפחות חשמל והעלות האנרגטית של החיים בבית יורדת. למרות שכבר כיום נעשות לעיתים בדיקות איטום במהלך בדק בית חשוב לוודא שהן אכן נעשות כחלק מהבדיקה; באם הן לא כלולות כדאי לדרוש שהן יעשו. יש מקום להתקדמות בתחום הזה של בדיקות איטום שייתנו מענה מובהק וברור יותר לשאלת רמת האיטום של הבית והעלות האנרגטית של החימום והקירור שלו.

בדק בית אקולוגי צריך גם לבדוק אם החומרים שבהם נעשה שימוש בבית במהלך הבנייה או השיפוץ שלו הינם חומרים אינם מזיקים לסביבה. עוד בדיקות שניתן לצפות שהן יערכו – אם כי הדבר עדיין איננו קיים בהיצע של חברות בדק בית – הינן בדיקות שיבדקו את רמת המיחזור האפשרית בבית הנבדק: מצב תשתיות הפרדת הזבל הביתי, האפשרות לפנות את סוגי הזבל השונים לנקודות המיחזור המתאימות וכן הלאה.

ניתן לצפות לכך שעם עלית המודעות לנושאי איכות הסיבה יותר ויותר חברות בדק בית יציעו שירותי בדק בית אקולוגי עבור מי שמעוניין לקבל תמונת מצב מלאה ולדעת עד כמה הבית שלו או הבית שהוא רוצה לקנות הינו ירוק באמת.

בדק בית: כל הכוח לצרכן

בואו נאמר את האמת: לא פשוט להיות צרכן במדינה שלנו. אולי זה ככה גם בארצות אחרות אבל כל עוד אנחנו חיים במדינה זאת הרי שאין לנו ברירה אלא לבחון את מה שקורה אצלנו. בתור צרכנים אנחנו נתקלים ביותר מדי מקרים שבהם אנחנו מגלים – לרוב מאוחר מדי – שמישהו עבד עלינו, שהמוצר שקנינו איננו כמו שהובטח לנו, שהמוכר המסוים, נותן השירות המסוים, היצרן המסוים לא באמת מנסים לעזור לנו מהרגע שבו הם קיבלו את הכסף שלנו.

אם מדובר בקנייה צנועה של, נניח, זוג סוללות רגילות הרי שהמצב איננו כזה איום ונורא והנזק איננו גדול. אבל כאשר מדובר בקנייה גדולה ומשמעותית, כמו קניית דירה לדוגמה, הרי שהנזק יכול להיות גדול ומשמעותי. הצרכן הנבון שמאס בכך שקשה להיות צרכן במדינה שלנו ינהג בחוכמה אם הוא ילמד על מעט על בדק בית ויעשה שימוש נכון בשירותים שמציעות חברות בדק בית.

כאשר אנחנו קונים דירה אנחנו זוכים להתמודד עם הטיפוס המיתולוגי הידוע בכינויו "הקבלן." אני משוכנע שיש קבלנים טובים בעולם אבל יותר מדי פעמים יצא לי ולצרכנים אחרים להתוודע לצד הלא טוב של מקצוע הקבלנות. צרכנים רבים שקנו בתים גילו להוותם שההבטחות שניתנו להם בדבר איכות בנייה אקסקלוסיבית לא בדיוק מהוות תיאור מוצלח ומדויק של רמת העבודה האמיתית שנעשתה בבניית הדירה. הצרכן שרוצה להימנע ממפח הנפש שמגיע כשמגלים את איכות הבנייה הגרועה שהוסתרה מאחורי כמה שכבות צבע יפנה לפני שהוא קונה דירה לחברת בדק בית שתבצע עבורו בדיקה מקיפה של הנכס שהוא חושב לרכוש.

כך נוצר היפוך של המצב הקיים, של מאזן הכוחות בין הקבלן ובין הצרכן. כשהוא מצויד בחוות דעת של חברת בדק בית הצרכן עומד אל מול הקבלן כשהוא איננו עיוור וחסר אונים אלא מלווה בידע ובניסיון של המומחים בתחום. הקבלן מביא עימו מקצועיות וניסיון – ולא רק בתחום של בניית בתים אלא גם בתחום של מכירת מצגות שווא לצרכן. הצרכן – מלווה בחברת בדק בית – ניצב כעת אל מול הקבלן כשגם הוא מצויד במקצועיות ובניסיון – המקצועיות והניסיון של מי שמבצע עבורו את הבדיקה המקיפה של הבית.

יחסי מוכר וקונה אינם תמיד יחסים שוויוניים. כדי שהמצב יהיה מאוזן יותר וכדי שהצרכן יוכל להרגיש שיש לו כוח מול המוכר, על הצרכן להצטייד במעין כלי נשק מתאים – הידע, המומחיות והניסיון של בעלי מקצוע מתאימים. כשהוא מתייצב אל מול הקבלן, הצרכן שמבקש לקנות דירה ולבצע עסקה חכמה איננו ניצב לבד אלא הוא זוכה לליווי של בעלי מקצוע שמסייעים לו לראות במקומות החשוכים שבהם הוא איננו יכול לראות בעצמו.

ייתכן וישנן מדינות שבהם אין קבלנים שמנסים למכור דירות על-ידי הסתרת פגמים שונים במלאכת הבנייה. ייתכן וישנן מדינות שבהם מוכרי בתים בפרט וכל המוכרים ונותני השירותים בכלל הם אנשים ישרים לחלוטין שאינם מנסים להרוויח דבר על חשבון הלקוחות שלהם. במדינות שכאלה חברות בדק בית אינן קיימות או שהן פושטות את הרגל במהירות רבה. כל עוד אנחנו לא חיים במדינות הללו כדאי לנו להסתייע בשירותים המקצועיים של חברות בדק בית.

בדק בית: זמנים שונים, בדיקות שונות

ניתן ואף רצוי לבצע בדק בית ולא רק כאשר קונים דירה חדשה. להלן נפרט את המקרים – או הזמנים – השונים שבהם כדאי לבצע בדק בית. כמו כן נסמן את האופי השונה של הבדיקה והמטרות שלה בהתאם לזמנים השונים ולמצבים השונים שבהם היא נערכת.

במהלך הבנייה

בין אם אנחנו בונים בעצמנו את ביתנו החדש ובין אם אנחנו משלמים לקבלן כדי שיעשה עבורנו את העבודה; בין אם מדובר ברכישה של בית שנמצא בבניה או ברכישה של דירה בבית דירות: ברור כיום לכולם עד כמה חשוב לבצע בדק בית במהלך הבנייה, עוד לפני שהבית או הדירה מוכנים. הבדיקה נועדה לא רק כדי לגלות לנו האם העבודה איכותית והאם מדובר בעסקה ללא סכנות – עד כמה שקניית בית או דירה יכולה להיות חסרת סכנות. הבדיקה גם מאפשרת לנו לרמוז לקבלן המבצע שאנחנו עוקבים אחרי העבודה שלו ושהוא נמצא תחת ביקורת של בעלי מקצוע.

ניתן ואף רצוי לבצע בדק בית ולא רק כאשר קונים דירה חדשה. להלן נפרט את המקרים – או הזמנים – השונים שבהם כדאי לבצע בדק בית. כמו כן נסמן את האופי השונה של הבדיקה והמטרות שלה בהתאם לזמנים השונים ולמצבים השונים שבהם היא נערכת.

במהלך הבנייה

בין אם אנחנו בונים בעצמנו את ביתנו החדש ובין אם אנחנו משלמים לקבלן כדי שיעשה עבורנו את העבודה; בין אם מדובר ברכישה של בית שנמצא בבניה או ברכישה של דירה בבית דירות: ברור כיום לכולם עד כמה חשוב לבצע בדק בית במהלך הבנייה, עוד לפני שהבית או הדירה מוכנים. הבדיקה נועדה לא רק כדי לגלות לנו האם העבודה איכותית והאם מדובר בעסקה ללא סכנות – עד כמה שקניית בית או דירה יכולה להיות חסרת סכנות. הבדיקה גם מאפשרת לנו לרמוז לקבלן המבצע שאנחנו עוקבים אחרי העבודה שלו ושהוא נמצא תחת ביקורת של בעלי מקצוע.

בסוף הבנייה

אם לא ביצענו בדק בית במהלך הבנייה ולא פיקחנו בצורה מקצועית על עבודתו של הקבלן, יש לנו עוד הזדמנות לעשות זאת לפני שאנחנו מסיימים את עסקת הקנייה או אפילו נכנסים אליה. בצורה כזו אנחנו איננו קונים חתול בשק ואנחנו יודעים אם הקנייה נכונה. גם אם נגלה פגמים בבנייה במהלך ביצוע הבדיקה אין זה אומר שעלינו לוותר על הרכישה; ניתן להשתמש בפגמים כמנוף וכאמצעי לחץ על-מנת להוריד את מחיר הדירה או הבית בהתאם לעבודות שיש לעשות.

לפני קנייה

למי שמעדיף – או נאלץ, תלוי בזווית הראייה ובגישה – לקנות דירת יד שנייה, בדיקת בדק בית הינה בעלת חשיבות עצומה; כך הוא יכול לדעת מה מסתתר מאחורי קירות הבית, מה רמת הבלאי של הדירה או הבית, אילו שיפוצים יהיה עליו לעשות ואילו תיקונים מחכים לו. בהתאם לתוצאות הבדיקה הוא יוכל לדעת אם המחיר הנדרש אכן הוגן. גם כאן עומדות בפניו שתי ברירות במידה והתוצאה איננה טובה: לוותר על הקנייה ולחפש עסקה משתלמת יותר או לנסות להוריד את מחיר הבית או הדירה כך שהוא יהלום את המצב האמיתי של הנכס כפי שהוא התגלה במהלך הבדיקה.

לפני מכירה

זה עשוי להישמע מנוזר, אך גם מי שעומד למכור את הבית או הדירה שלו עשוי להבין שבדיקת הנכס שלו לפני שהוא מעמיד אותו למכירה יכולה להועיל לו. כך, באמצעות בדק בית, יכול המוכר לדעת מה המצב הנוכחי של הנכס שלו, מהן הבעיות שיש בו ואיזה מחיר יהלום את מצב הנכס. הוא יכול לחסוך לעצמו טענות על מקח טעות והונאת הקונה בכך שהוא מכיר היטב את מצב הבית או הדירה ונותן לרוכש הפוטנציאלי את התמונה המלאה והמדויקת של מצב הנכס.

בדק בית תקופתי

גם מי שאיננו מוכר או קונה אלא פשוט רוצה לדעת מה מצב מקום המגורים שלו יכול ליהנות מהיתרונות של בדק בית. במקום לחכות שאיזה צינור נסתר יגלה את מצבו האיום והנורא הוא יכול להקדים רפואה למכה. על-ידי גילוי הבעיות השונות המסתתרות מאחורי הקירות או מתחת לרצפה כשהן עדיין במצב נשלט הוא יכול לחסוך לעצמו כסף ועוגמת נפש.

אם לא ביצענו בדק בית במהלך הבנייה ולא פיקחנו בצורה מקצועית על עבודתו של הקבלן, יש לנו עוד הזדמנות לעשות זאת לפני שאנחנו מסיימים את עסקת הקנייה או אפילו נכנסים אליה. בצורה כזו אנחנו איננו קונים חתול בשק ואנחנו יודעים אם הקנייה נכונה. גם אם נגלה פגמים בבנייה במהלך ביצוע הבדיקה אין זה אומר שעלינו לוותר על הרכישה; ניתן להשתמש בפגמים כמנוף וכאמצעי לחץ על-מנת להוריד את מחיר הדירה או הבית בהתאם לעבודות שיש לעשות.

לפני קנייה

למי שמעדיף – או נאלץ, תלוי בזווית הראייה ובגישה – לקנות דירת יד שנייה, בדיקת בדק בית הינה בעלת חשיבות עצומה; כך הוא יכול לדעת מה מסתתר מאחורי קירות הבית, מה רמת הבלאי של הדירה או הבית, אילו שיפוצים יהיה עליו לעשות ואילו תיקונים מחכים לו. בהתאם לתוצאות הבדיקה הוא יוכל לדעת אם המחיר הנדרש אכן הוגן. גם כאן עומדות בפניו שתי ברירות במידה והתוצאה איננה טובה: לוותר על הקנייה ולחפש עסקה משתלמת יותר או לנסות להוריד את מחיר הבית או הדירה כך שהוא יהלום את המצב האמיתי של הנכס כפי שהוא התגלה במהלך הבדיקה.

לפני מכירה

זה עשוי להישמע מנוזר, אך גם מי שעומד למכור את הבית או הדירה שלו עשוי להבין שבדיקת הנכס שלו לפני שהוא מעמיד אותו למכירה יכולה להועיל לו. כך, באמצעות בדק בית, יכול המוכר לדעת מה המצב הנוכחי של הנכס שלו, מהן הבעיות שיש בו ואיזה מחיר יהלום את מצב הנכס. הוא יכול לחסוך לעצמו טענות על מקח טעות והונאת הקונה בכך שהוא מכיר היטב את מצב הבית או הדירה ונותן לרוכש הפוטנציאלי את התמונה המלאה והמדויקת של מצב הנכס.

בדק בית תקופתי

גם מי שאיננו מוכר או קונה אלא פשוט רוצה לדעת מה מצב מקום המגורים שלו יכול ליהנות מהיתרונות של בדק בית. במקום לחכות שאיזה צינור נסתר יגלה את מצבו האיום והנורא הוא יכול להקדים רפואה למכה. על-ידי גילוי הבעיות השונות המסתתרות מאחורי הקירות או מתחת לרצפה כשהן עדיין במצב נשלט הוא יכול לחסוך לעצמו כסף ועוגמת נפש.

צור קשר

מאמרים אחרונים

קטגוריות

On Key

מאמרים נוספים שעשויות לעניין אותך

תכנון תב"ע
waissman

חוות דעת תכנונית

ישנה חשיבות רבה להכרת החוקים והתהליכים הקשורים לחוק התכנון והבניה, לחוקים אלו יש השפעה רבה על תכנון והתחדשות המשפיעים על הסביבה ותורמים להבנה בנושא של

קרא/י עוד »
שנוי יעוד קרקע | מי עורך את שינוי הייעוד | איך עושים שנוי ייעוד מקרקעין
תכנון תב"ע
waissman

שינוי ייעוד מקרקעין

שינוי ייעוד מקרקעין הוא ההגדרה המוכרת במוסדות הממשלתיים והעירוניים בישראל להפיכתה של קרקע מכזו המיועדת לשימוש חקלאי לקרקע המיועדת לשימושים עירוניים שונים כגון בנייה של

קרא/י עוד »