צרו קשר
ּ

פיקוח בנייה – למה זה חשוב?

פרויקט בנייה הוא תהליך רב שלבי שכולל מעבר להתמודדות הבירוקרטית גם התמודדות עם מספר רב של אנשי מקצוע. על מנת להקל על עצמכם ככל שניתן, קיימת אפשרות להתקשר עם חברת הנדסה אשר מציעה שירותי פיקוח בניה במסגרת חבילת השירותים שלה. מה כולל השירות ומדוע הוא כל כך חשוב? להלן הפרטים.

זמן קצר במינימום העלויות

מטרת העל של שירותי פיקוח הבנייה היא להביא לסיום הפרויקט בצורה המוצלחת ביותר, תוך השגת כמה שיותר חיסכון בזמן ובכסף. על מנת להשיג זאת המפקח אמור לשלוט בלוחות הזמנים באופן הבא:

  • לתכנן אותם בקפידה.
  • לתזמן את אנשי המקצוע השונים.
  • להגיב היטב לשינויים בלוחות הזמנים כתוצאה מבלת"מים.

המפקח על הבנייה אמור לשמור על האינטרסים של הלקוח שלו כך שהתזמון בין העבודות השונות ואנשי המקצוע הרבים יתבצע בצורה המהירה ביותר. זמן, כידוע, שווה כסף, הרבה מאוד כסף בכל מה שקשור לפרויקטי בנייה, מאחר ויש לקחת בחשבון ריבית על הלוואות, התייקרות תשומות הבנייה וכו'.

השגת התוצאות הרצויות

כמובן שהרצון לחסוך בזמן ובכסף, אסור שיבוא בשום אופן על חשבון איכות הבנייה והשגת התוצאות הסופיות הכי טובות שיש. גם במישור הזה שירותי הפיקוח באים לידי ביטוי ושומרים על האינטרסים של הלקוח. המפקח בודק היטב כי כל העבודה מבוצעת בשלבים הנכונים שנקבעו ע"י המהנדס, שמתבצע השימוש בחומרים שנקבעו וביחסים הנכונים והמדוייקים ביותר, שלא מתבצעות חריגות בנייה שיעלו ביוקר בהמשך, ובמילים אחרות, שהתוצאה הסופית תהיה זהה למה שתוכנן. בסופו של דבר השירות אמור לעזור ללקוח לקבל טופס 4 ללא בעיות מיוחדות שכן התבצע פיקוח הדוק על כל התהליך מתחילתו ועד סופו.

סוגי פיקוח והאפשרויות השונות

בתחום הפיקוח על הבנייה, ניתן למצוא שתי אפשרויות שמתארות את רמת הפיקוח בפועל, ואת שתיהן אמורה להציע לכם חברת הנדסה איכותית:

  • פיקוח מדגמי – אופציה זו כוללת ביקורים תקופתיים לאורך משך הפרויקט של המפקח, שאינו נוכח במקום בכל עת. פיקוח בנייה שכזה מתאים בעיקר לחברות ויזמים שמתעסקים במספר פרויקטים בו זמנית ולא ללקוחות פרטיים.
  • פיקוח צמוד – במסלול זה מפקח הבנייה נוכח בכל רגע בו מתבצעות עבודות הבנייה בפרויקט שלכם. זוהי דרגת הפיקוח הגבוהה ביותר.

אפשרות לחבילת שירותים רחבה יותר

ניתן להזמין את שירותי הפיקוח בנפרד, או להקשר עם חברת הנדסה מקצועית שמספקת את השירות כחלק מחבילת התכנון (שירותי אדריכלות, הנדסה, עזרה בכל הקשור לבירוקרטיה ובחירת אנשי המקצוע) והביצוע של הפרויקט על שלל היבטיו (בנייה, פיקוח, עיצוב פנים).

חשוב מאוד להתקשר עם חברה שלה ניסיון בפרויקטי בנייה בסדר גודל דומה לשלכם, כאשר מומלץ (ובהחלט מקובל!) לבקש את פרטי ההתקשרות של מספר לקוחות קודמים של החברה על מנת לקבל מהם חוות דעת אמינה לגבי חווית השירות והתוצאות הסופיות של הבנייה.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ