צרו קשר
ּ

יועץ תנועה

בתהליך המורכב של בניית בית חשוב שיהיו לצידנו אנשי מקצוע מהשורה הראשונה, כאלה שאנחנו יכולים לסמוך עליהם בעיניים עצומות. ליועצי תנועה מקום של כבוד בין אנשי המקצוע שילוו אתכם עד לרגע המאושר של קבלת המפתח. אולם, ליועצי תנועה וכמוהם מהנדסי תנועה, תפקידים מורכבים וחשובים בתכנון דרכים עירוניות ובינעירוניות והם בעלי השפעה מכרעת על היקפי וזמני הפקקים בהם תעמדו כשאתם יוצאים בבוקר לעבודה, או בערב כשאתם חוזרים ממנה. בכניסה וביציאה מהעיר, מהשכונה או אפילו מפתח ביתכם. 

אנו מקווים שהמאמר הזה יענה על כל השאלות שרציתים לדעת אך עד היום לא העזתם לשאול – כל מה שרציתם לדעת על יועצי תנועה ועוד קצת…

וכמו שנהוג, נתחיל בהתחלה: 

מהי חשיבותו של יועץ תנועה כיועץ חניה ודרכי הגישה לבית?

חלק קרדינלי מתפקידו של יועץ התנועה הוא גם לייצר תכנית תנועה שתכלול את דרכי הגישה לבית ובכלל זה גם השטח המיועד לחנייה, כך שישתלב באופן הרמוני ובהתאם לתכנון התנועה ברחוב ולא יפריע לתנועה השוטפת. בנוסף, בין החתומים ההכרחיים לפני קבלתו, חייב להיות גם יועץ תנועה להיתר בנייה.  

יועץ תנועה לטופס 4

בהמשך, יועץ התנועה יהיה בין החתומים על טופס 4  (באחריותו לחתום על סעיף תנועה וסעיף חניה) האישור הסופי וההכרחי של הרשות המקומית לפני שתוכלו לחבר את הבית למערכות החשמל  והמים. 

 

כאשר מדובר בבניין מגורים ( לעומת בית פרטי), תפקידו של יועץ תנועה הופך למורכב יותר:

 1. תכנון מקומות חניה עבור דיירים רבים. 
 2. תכנון שילוט מתאים לטובת דיירי הבניין ושאר משתמשי הדרך. 
 3. תכנון הסדרי תנועה מהרחוב לחנייה ומן החניה אל הרחוב. 

יועץ תנועה לטופס 4

מהן סמכויותיהם ותחומי האחריות הנוספים של יועצי תנועה?

תחת אחריותו של יועץ תנועה מונחות משימות רבות הנוגעות לתוכניות תנועה עירוניות ובין עירוניות. 

בין השאר, בעיקר ברמה העירונית והארצית, יועצי תנועה תפקידם להכיר בפרוטרוט ולהתעדכן באופן שוטף בתנאי הדרך, היקף האוכלוסייה, חוקי התנועה של משרד התחבורה לצד תקנות העזר העירוניות בתחום השיפוט בהם הם פועלים.

על שולחנו של יועץ תנועה ניתן למצוא מגוון רחב של משימות שנמצאות תחת אחריותו, בהן:

 1. תכנון גשרים.
 2. תכנון כבישים.
 3. תכנון חניות (  ובכלל זה גם חניות עיליות וחניות תת קרקעיות).
 4. תכנון רמזורים וצמתים.
 5. תכנון דרך משולבת.
 6. תכנון מעגלי תנועה. 
 7. תכנון כניסה ויציאה מתחנת דלק.
 8. תכנון דרכי גישה  ותכנון חניות לקניונים ומרכזי קניות.

תחומי האחריות הנוספים של יועצי תנועה

כפי שהבנו כבר, מומחיותם של יועצי תנועה נדרשת בכל מקום

בגלל שתחום המומחיות הספציפי של יועצי תנועה נדרש למעשה בכל מקום בו קיימות דרכים, ניתן למצוא יועצי תנועה רבים שעובדים תחת הרשות העירונית וכן במשרדים ממשלתיים, בהם משרד התחבורה ומשרד הבינוי והשיכון.  כאמור, כחלק מתפקידיהם, עוקבים יועצי ומהנדסי תנועה אחר קצב הגידול באוכלוסייה במרחב העירוני תחת אחריותם, וכן אחר קצב אכלוס שכונות ומתחמי מגורים חדשים במטרה להתאים את סידורי התנועה לצפיפות האוכלוסייה המשתנה. 

איפה ניתן למצוא יועצי תנועה וחניה בשוק הפרטי?

כחלק משירות מקיף, מציעים משרדי אדריכלים רבים ללקוחותיהם גם שירות של יועצי תנועה וחניה או לחלופין אפשרות לייעוץ וחוות דעת יועץ תנועה. עלות שכר טרחה עבור שירותיו של מהנדס תנועה או יועץ תנועה משתנות ויכולות לנוע על טווח מחירים רחב שמושפע בעיקר מהיקף ניסיונו. לרוב מהנדסי תנועה ויועצי תנועה ותיקים, בעלי ניסיון ממשרדים ממשלתיים ו/או רשויות מקומיות ידרשו שכר טרחה גבוה יותר. כשאתם פונים ליועץ תנועה מומלץ, חשוב שתבדקו אתו מה שכר הטרחה המבוקש על ידו. 

הרכבת תכנית  תנועה היא לא עניין של מה בכך. ובעיקר חשוב להיעזר ביועצי תנועה מומלצים כשמעוניינים להוציא רישוי עסק או שנמצאים בתהליך תכנון מרכז קניות, תחנת דלק או מפעל.  הדבר תקף כמובן גם ובעיקר בתכנון תנועה עבור משקים חקלאיים. 

יועצי תנועה וחניה בשוק הפרטי

 

מה חשיבות תכנון תנועה עבור משקים חקלאיים?

בשנים האחרונות המשקים החקלאיים ברחבי הארץ חווים תמורות חדות, חלקן כרוכות ישירות בתפוקת יצור התוצרת החקלאית ובעלויות הגידול ועלויות האחזקה אל מול מחירי התוצרת החקלאית ברשתות השיווק. חלקן, מקורן בשינויים הדמוגרפיים בישובים החקלאיים עצמם. מושבים וקיבוצים כאחד, חווים גידול באוכלוסייה הלא-חקלאית שקונים או שוכרים דירות ובתים פרטיים בשכונות הרחבה לצד הישוב. אלה משפיעים על הרכב והיקף התנועה בישוב ועלולים להפוך את היציאה והכניסה לאדמות החקלאיות, הרפתות והלולים לקשה ומאתגרת, בייחוד בשעות היציאה לעבודה והחזרה ממנה. במקרים מסוימים, יועץ תנועה נדרש גם בתהליך של פיצול נחלה או פיצול מגרש מנחלה במושבים. במקרים אלו, ניתן להיעזר באיש מקצוע בתת התמחות יועץ תנועה לפיצול מגרש. 

אילו שירותים נוספים מציעים משרדי אדריכלים בתחומים הקשורים לתוכנית תנועה?

כפי שכבר אמרנו, משרדי אדריכלים רבים מציעים שירותים הניתנים ע"י יועץ תנועה בכדי לחסוך ללקוחותיהם כאבי ראש, זמן ובעיקר כסף. 

אילו עוד שירותים יכול להציע לנו משרד אדריכלים בתחום תכנון תנועה?

 1. שינוי תב"ע מקומית.
 2. יועץ תנועה לטופס 4.
 3. תכנון הסדרי תנועה זמניים, למשל לתקופת עבודות הבנייה במהלכן יש צורך להפנות תנועה לדרכים אחרות ו/ או לבצע שינויים בתוואי התנועה הקיים. 
 4. מתן שירותי ייעוץ תנועה בעת הכנת תוכניות מתאר או מסמכי מדיניות אחרים. 

השתלבות יועצי תנועה בתהליך שינוי תב"ע מקומית

לכל רשות עירונית יש תכנית מתאר (תכנית בניין עיר או בקיצור – תב"ע)  וכל שינוי בה מצריך אישורים של ועדות שונות לפני התחלת העבודות בשטח. תכניות המתאר הללו קיימות ברמת הרשות המקומית, אך גם ברמת המחוזית והארצית. ולכל רמה כזו יש וועדת תכנון שבסמכותה לאשר את השינוי בקרקע. ללא היתר המתקבל מוועדת התכנון – לא ניתן להתחיל בבנייה. כחלק מהגשת הבקשה לשינוי בתב"ע, לעיתים קרובות יש צורך גם בחוות הדעת של יועצי תנועה.

מה המקרים בהם נדרש להיעזר ביועץ תנועה לשינוי תב"ע?

על פי רוב, שינוי תב"ע המצריך חוות דעת של יועץ תנועה הוא כאשר אנחנו מעוניינים לעשות שינוי בייעוד הקרקע. לדוגמא – כאשר אנחנו מעוניינים לבנות בניין מגורים על קרקע בעלת ייעוד חקלאי. אזי יועץ תנועה לשינוי תב"ע ייתן את חוות דעתו המקצועית, האם מבחינת הסדרי התנועה השינוי בייעוד הקרקע הוא דבר ישים בראייה רוחבית. 

 

 

היעזר ביועץ תנועה לשינוי תב"ע

 

מדינת ישראל, ששמה נרדף לתנופת בנייה ולאורכה ולרוחבה אפשר לראות כל העת ישובים שונים, גדולים וקטנים, ישובים עירוניים וישובים חקלאיים, כולם נמצאים בתנופת בנייה. בדרום, בצפון ובמרכז. הגידול העצום בהיקף הבנייה עומד רק בקושי בגידול הדמוגרפי המשמעותי שחל מדי שנה באוכלוסיית ישראל. ממש כמו בתקופת החלוצים, גם עתה, עם ישראל בנה, בונה וימשיך לבנות את הארץ שמהווה בית ליהודי כל העולם. כל עוד האוכלוסייה גדלה, כל עוד נמשיך ונהיה בתנופת בנייה בכל חלקת אדמה טרייה, כך נמשיך לסלול כבישים, מסילות ודרכים, נזדקק ליותר צמתים, מעגלי תנועה, דרכים משולבות, וכמובן לתכנון תמרורים ורמזורים שיקלו על כלל משתמשי הדרך. יועצי תנועה הם חלק בלתי נפרד מההתפתחות הטבעית שלנו בארץ והם אלה שמאפשרים לנו לנוע בה לאורכה ולרוחבה. בעדיפות שננוע בפחות פקקים. 

מחפשים שירותים של יועצי תנועה? אנו בויצמן אדריכלות והנדסה, מבינים שלעיתים בזמן בניית הבית, או במקרים דומים אחרים, כמו רצון לבצע שינוי בתב"ע אפשר ללכת לאיבוד בין כל ספקי השירותים והיועצים. בויצמן אדריכלות והנדסה תמצאו גג חם ויציב לכל שירותי הייעוץ האדריכלי וההנדסי הנחוצים לכם ובכלל זה גם שורה ארוכה של יועצי תנועה וחניה מקצועיים, אדיבים ובעלי ניסיון עשיר בקשת רחבה של התמחויות בתחום תכנון תנועה וחניה. 

אנו נתאים לכם את יועץ התנועה המתאים  שיעניק לכם טיפול וייעוץ אישי ומותאם לצורך הספציפי שלכם: תכנון דרכי גישה, תכנון מעגלי תנועה, תכנון חניה, תכנון כבישים, ייעוץ בשינוי תב"ע, פיצול נחלה, ייעוץ תנועה לפרצלציה, היתרי בניה, חוות דעת יועץ תנועה לטופס 4 ועוד. 

מוזמנים לפנות אלינו ונשמח לייעץ ולהפנות לאנשי המקצוע המתאימים ביותר עבורכם.

להתייעצות, לבירורים ופרטים נוספים, ניתן לפנות לויצמן אדריכלות והנדסה בטלפון  079-688-11-44 או במייל info@waissman.co.il

 

בכל עיר מתקיימים הסדרי תנועה שלרוב משתנים לפי היקף האוכלוסייה בה. יועצי תנועה בבאר שבע אמונים על סל שירותים שלם הנגזר מהיקפי התנועה בעיר, שכן בירת הנגב ואליה מתנקזת פעילות עסקית וציבורית מכל אזור הנגב וכמעט כל מרחב הדרום.

יועץ תנועה באר שבע והגידול באוכלוסיית העיר

יועצי תנועה ומהנדסי תנועה באר שבע, צריכים לתת מענה להיקפי תנועה המיוצרת ע"י אוכלוסייה רשומה של כ-205,000 תושבים. אולם, נוסף לאוכלוסייה הרשומה, התנועה בעיר מושפעת מאוכלוסייה בדואית נוודית המונה עשרות אלפים וצורכת את השירותים המוניציפאליים של  העיר. לאלה מתווספים כלל תושבי המחוז הדרומי הצורכים את שירותי משרדי הממשלה היושבים בה.

יועץ תנועה בבאר שבע

בין השירותים עליהם אמונים יועצי תנועה בבאר שבע:

 1. תכנון כבישים.
 2. תכנון חניות.
 3. תכנון צמתים.
 4. תשתיות תחבורה.
 5. שירותים נוספים כמו חתימה על היתרי בניה, נספח חניה לטופס 4 וכיו"ב.

יועצי תנועה באר שבע מספקים ייעוץ בנושאים מגוונים לתושבי מרחב הדרום ובכלל זה גם קיבוצים ומושבים שלרוב בגלל ממשק פעילות גבוה מול רמ"י זקוקים לייעוץ בנושאי זכויות בניה, פיצול נחלה חקלאית, שינוי יעוד קרקע וכיו"ב.

בויצמן אדריכלות והנדסה מתמחים בכלל הסוגיות הנוגעות למשקים במושבים ויועצי התנועה הוותיקים של המשרד מעניקים שירות מקצועי, אדיב ומהימן.

 

תכנון תנועה בתל אביב הוא אחת המשימות המורכבות בארץ. יועצי תנועה בתל אביב נדרשים לתכנון הסדרי תנועה חליפיים השכם והערב בעיר שהשינויים בכבישים ובתחבורה בה לא פוסקים לרגע.

יועצי תנועה בתל אביב והסדרי תנועה זמניים בעיר

בכל רגע נתון ולאורך לפחות שני העשורים האחרונים, מתבצעים שינויי תנועה בעיר לאורכה ולרוחבה כשהפרויקטים הגדולים ביותר הם:

1.הרחבת הכביש ברחוב אבן גבירול

2.חפירת מתווה הרכבת הקלה

3.פרויקט מסילת הרכבת

סקירה זו היא כמובן על קצה המזלג, אבל משקפת את גודל הבעיה בה נתונים תושבי העיר שרווחתם נמצאת בידי יועצי תנועה תל אביב. באחריותם ובאחריות מהנדסי תנועה תל אביב, לבנות תוכנית תנועה שתקל על הפקקים בעיר.

יועצי תנועה בתל אביב והסדרי תנועה זמניים בעיר

יועצי תנועה בתל אביב, ויצמן אדריכלות והנדסה

בויצמן אדריכלות והנדסה מתמחים בכלל הסוגיות הנוגעות לתכנון כבישים, תכנון הסדרי תנועה זמניים, תכנון תמרורים וכיו"ב. יועצי התנועה הוותיקים של המשרד מעניקים שירות מקצועי, אדיב ומהימן.

יועצי תנועה וחניה ברמת גן עומדים בפני אתגר לא פשוט בעיר שפשוט אין בה מקומות חניה. בעיר הוותיקה מרבית הרחובות צרים במיוחד, הכבישים בחלק גדול מהם חד סיטרים ומכאן שהמרחב שנשאר למקומות חניה קטן ביותר. אין ספק שמקימי רמת גן שהוכרזה כעיר בשנות ה-50, לא הביאו בחשבון את כמות הרכבים שהיא תיאלץ להכיל 70 שנה מאוחר יותר.

יועצי חניה ברמת גן ואתגרי המגדלים

כשמגדלים החלו לצוץ בעיר כמו פטריות אחרי הגשם בעיקר ברחובות:

1.אבא הילל סילבר

2.ז'בוטינסקי

3.דרך דוד בן גוריון

4. מצדה

5. כנרת

ורחובות נוספים,  אי שם בתחילת המאה ה-21, שירותיהם של יועצי תנועה נדרשו בעיקר לתכנון מתחמי חניה תת קרקעית עבור אותם מגדלים שחלקם שימשו למסחר וחלקים למגורים. אולם לצערם של התושבים, כיום מקומות החניה במגדלים לא מספקים אפילו את יושביהם.

 

יועצי תנועה וחניה ברמת גן, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלה מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון חניה, תכנון כבישים, תכנון צמתים, ייעוץ תנועה ברישוי עסק, שינוי תב"ע מקומית וכיו"ב.

בניית פרויקט המגורים החלומי שלכם כבר הולכת ונשלמת, לא לפני פנייה ליועץ תנועה וחניה בירושלים. שילוב דרכי הגישה לבית עם הכביש, כולל החניה המקורה להגנה על רכבכם מפני פגעי מזג האוויר, מצריכה תכנון של יועץ תנועה ירושלים מוסמך.

מה תפקידו של יועץ תנועה וחניה בירושלים?

המשימה שעומדת בפני יועץ תנועה וחניה בירושלים היא לתכנן את  התוואי בין ביתכם לבין הכביש העירוני באופן שלא יפריע לתנועת כל המשתמשים בו:

1.רכבים ממונעים

2.הולכי רגל

3.רוכבי אופניים

יתרה מכך, אתם זקוקים לחוות דעת מקצועית של יועץ תנועה וחניה על מנת לקבל חתימה על טופס 4 מוועדת תכנון ובנייה בעיריית ירושלים, המאפשר לכם לחבר את ביתכם לתשתיות חשמל ומים.

יועצי תנועה וחניה בירושלים, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלה מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון חניה, תכנון כבישים, יועץ תנועה לטופס 4, נספח תנועה, נספח חניה וכיו"ב.

ועצי תנועה במרכז אחראים על:

תכנון כבישים, תכנון צמתים, תכנון דרכים משולבות, תכנון תמרורים, תכנון רמזורים, ייעוץ תנועה לשינוי תב"ע, ייעוץ תנועה לפרצלציה וכיו"ב.

מה תפקידם של יועצי תנועה במרכז בשפה פשוטה?

תפקידם של יועצי תנועה במרכז הוא בשפה פשוטה, הוא להיות הגורם האמון על תיווך בין כל משתמשי הדרך, באם הם:

1.הולכי רגל

2.נהגים

3.רוכבי אופניים

4.וכו'

כך שמסלולי התנועה של כולם ישתלבו אלה באלה באופן הבטוח והמהיר ביותר, תוך מזעור ההפרעה האחד לשני  במסלולו. יועץ תנועה במרכז, מתמחה במיקסום תכנון שבילי וכבישי הגישה מבתים פרטיים וכמובן גם מחניות וחניונים של בניינים ומרכזי קניות כך שכלל משתמשי הדרך יגיעו ליעדם במהירות ובבטחה.

מה תפקידם של יועצי תנועה במרכז בשפה פשוטה?

יועצי תנועה במרכז, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלה מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון צמתים, תכנון חניה, תכנון כבישים, תכנון גשרים, יועץ תנועה לטופס 4, נספח תנועה ונספח חניה להיתרי בניה, יועץ תנועה לשינוי תב"ע/ פיצול נחלה וכיו"ב

יועצי תנועה בגבעתיים, כמו יועצי תנועה בערים נוספות, אחראים על תכנון כל מרכיבי התנועה בעיר, כך שזו תזרום באופן שוטף וללא סכנה לכלל משתמשי הדרך.

מה הם מרכיבי התנועה תחת אחריותם של יועצי תנועה בגבעתיים?

כחלק מתפקידו, אחראי יועץ תנועה גבעתיים על מרכיבים שונים המשפיעים על מהירות זרימת התנועה ואיכותה ועל בטיחות התושבים כנגזרת של התנועה בעיר. בין תחומי אחריותו של יועץ תנועה או לחלופין מהנדס תנועה בגבעתיים:

 1. תכנון כבישים
 2. תכנון גשרים
 3. תכנון רמזורים וצמתים
 4. תכנון חניות
 5. תכנון דרכים משולבות

ואלו רק חלק מסמכויותיו של יועץ תנועה בגבעתיים.

סמכויות נוספות של יועצי תנועה גבעתיים

נוסף על אלה, בסמכותו של יועץ תנועה לספק חוות דעת רשמיות כחלק מתהליכי הוצאת היתר בניה, טופס 4, שינוי ייעוד קרקע וכדומה. הוא יכול לשמש כיועץ תנועה לרישוי עסקים, יועץ תנועה למרכזי קניות ועוד.

יועצי תנועה בגבעתיים, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלה מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון צמתים, תכנון חניה, תכנון כבישים, תכנון גשרים, יועץ תנועה לטופס 4, נספח תנועה ונספח חניה להיתרי בניה, יועץ תנועה לשינוי תב"ע/ פיצול נחלה וכיו"ב.

יועץ תנועה הרצליה עומד בפני משימה מורכבת, של שילוב תנועה שוקקת באחד ממרכזי העסקים והמסחר הגדולים בארץ. עם עשרות אלפי עובדים המתניידים בדרכים מגוונות, על יועץ תנועה בהרצליה לוודא שכולם משתלבים אלה באלה ביעילות ובבטיחות מרבית.

האתגרים של יועץ תנועה הרצליה

בחלקה המערבי של העיר ממערב לכביש החוף ממוקם מרחב עסקים ובילוי גדוש ושוקק המאכלס את חלק מחברות ההיי-טק המובילות בארץ ובעולם, על אלפי עובדיהן. עבור יועצי תנועה בהרצליה, בניית תכנית תנועה לאזור הרצליה פיתוח היא אתגר הנגזר הן מהכמויות העובדים האדירות שמציפות אותו מדי בוקר, אבל גם ובעיקר מן העובדה שרובם מתנקזים דרך שלוש כניסות בלבד:

 1. הירידה להרצליה פיתוח מכביש החוף
 2. הכניסה להרצליה פיתוח מכיוון רמת השרון, הרצליה וכביש 4
 3. הנוסעים המגיעים ברכבת מכיוון מערב וחוף הים.

תפקידו של יועץ תנועה הרצליה

על יועץ תנועה הרצליה לווסת את התנועה בין רכבים פרטיים, תחבורה ציבורית המורכבת מקווי אוטובוס עירוניים, בינעירוניים והסעות עובדים ורכבים דו גלגליים ממונעים. זאת לצד הולכי רגל, רוכבי אופניים וקורקינטים חשמליים.

יועצי תנועה בהרצליה, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלה מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון צמתים, תכנון חניה, תכנון כבישים, תכנון גשרים, יועץ תנועה לטופס 4, נספח תנועה ונספח חניה להיתרי בניה, יועץ תנועה לשינוי תב"ע/ פיצול נחלה וכיו"ב.

יועץ תנועה בדרום ויועצי תנועה בכלל הכרחיים לשמירת הסדר הציבורי הקיים, לא פחות. תנועה ממקום למקום היא מרכיב בסיסי בחיים המודרניים המבוססים על תעשייה ומסחר ( בניגוד להסתמכות על תוצרת עצמית לקיום שהייתה מקובלת במאות קודמות).

יועץ תנועה בדרום במאה העשרים ואחת

כעת, בעשור השני של המאה העשרים ואחת, נחיצותם של יועצי תנועה בדרום ובאזורים אחרים בארץ כפולה ואף מורכבת יותר מאשר בעבר:

1.בתכנון כבישים

2.בתכנון גשרים

3.בתכנון צמתים

ועוד.

תפקיד יועץ תנועה בדרום אל מול מגמות בנייה הפוכות בדרום

אזור הדרום ובעיקר הנגב, מתאפיין במגמות התפתחות הפוכות של שתי אוכלוסיות עיקריות המאכלסות אותו, תושבי הערים ויישובי הקבע מחד ותושבי הפזורה הבדואית מאידך. בעוד הראשונים זקוקים ליועצי תנועה בין השאר להסדרת היתרי בניה, וחתימה על נספח תנועה ו/או נספח חניה לטופס 4, צורת ההתיישבות של האחרונים לא מספקת מענה לכלל משתמשי הדרך וחושפת אותם לסכנות

 

יועצי תנועה בדרום, ויצמן אדריכלות והנדסה

ויצמן אדריכלות והנדסה מתמחה ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב כמו תכנון צמתים, תכנון חניה, תכנון כבישים, תכנון גשרים, יועץ תנועה לטופס 4, נספח תנועה ונספח חניה להיתרי בניה, יועץ תנועה לשינוי תב"ע/ פיצול נחלה וכיו"ב.

יועצי תנועה באשדוד אמונים על בניית תכנית תנועה לעיר ולמרחב המוניציפאלי שבתחומיה. כך, שהתנועה בעיר תזרום באופן שוטף, בטוח ונטול הפרעות.

מה כוללת בניית תכנית תנועה ע"י יועצי תנועה אשדוד?

בין השאר, אחראים יועצי תנועה באשדוד על:

1.תכנון חניות לתושבי העיר ומקומות חניה במרכזי קניות ובמרחב הציבורי כולו.

 1. יועצי תנועה לרישוי עסקים.
 2. יועצי תנועה לתחנות דלק.

וכמובן, תחומים רבים נוספים, כולם נגזרות של צרכי התנועה העירוניים.

יועצי תנועה באשדוד, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

בעיר החוף שמתפתחת ללא הרף, עם תנופת בנייה וגידול תמידי באוכלוסייה,  יש צורך תמידי בשירותיו של יועץ תנועה באשקלון.

מה עושה יועץ תנועה באשקלון?

יועץ תנועה אשקלון נמצא תמיד במעקב עם היד על הדופק:

1.היכן נבנית שכונה חדשה?

2.איפה צפוי להיפתח מרכז קניות?

3.היכן נמצא ריכוז גדול של ילדים?

כל אלה משפיעים על התנועה בעיר ומשמעות תפקידו של יועץ תנועה אשקלון, היא שכל תושבי העיר יגיעו ליעדם במהירות, יעילות וביטחון מירבי, זאת ע"י בניית תכנית תנועה עירונית הכוללת כבישים, צמתים, תמרורים ועוד.

יועצי תנועה באשקלון, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

יועץ תנועה בנתיבות מספק סל שירותים הקשורים בבניית תוכניות תנועה המסדירות את התנועה בעיר. בכלל זה, שירותים הניתנים לגופים ציבוריים, עסקיים וגם גורמים פרטיים.

למי מיועדים שירותיו של יועץ תנועה בנתיבות?

בקצרה, מדובר בכל מי שמחזיקים בנכס ממנו יש כניסה ויציאה שבאה בממשק עם דרך עירונית:

 1. עיריית נתיבות
 2. תחנת דלק בנתיבות
 3. מרכז קניות בנתיבות
 4. מפעל בנתיבות
 5. אנשים פרטיים

כמה עולה שירות ייעוץ של מהנדסי תנועה או יועצי תנועה נתיבות?

סל השירותים המסופקים ע"י יועצי תנועה מגוון מאוד ועל כן כך גם שכר הטרחה הנגבה עבורו. אין דין בניית תכנית תנועה הכוללת צמתים ורמזורים, כדין חוות דעת של יועץ תנועה לרישוי עסק או שינוי תב"ע מקומית. יועצי תנועה מומלצים אליהם כדאי לפנות, הם אלה המחזיקים במומחיות מגוונת.

 

יועצי תנועה בנתיבות, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

חלק בלתי נפרד מתפקידו של יועץ תנועה בקרית גת, הוא לספק שירותי ייעוץ ובניית תוכניות תנועה לגופים מוסדיים, לרשות המקומית – עיריית קריית גת, יועץ תנועה לרישוי עסקים וכמובן אנשים פרטיים.

אילו שירותים יועץ תנועה בקרית גת מוסמך לתת?

מלבד סמכויותיו הנגזרות מהתקשרותו של יועץ תנועה בקריית גת עם הרשות המקומית, התחומים הנוספים שביכולתו לייעץ, נוגעים לכל הממשקים האפשריים של הנכס שברשותכם עם הדרך העירונית.

דוגמאות לשירותי יועץ תנועה לעסקים וגורמים פרטיים:

1.שינוי תב"ע מקומית

 1. רישוי עסק
 2. יועץ תנועה לטופס 4
 3. נספח חניה להיתר בניה

ותחומים רבים נוספים.

יועצי תנועה בקרית גת, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

יועצי תנועה קרית אונו בפרט ובישראל בכלל, הם אנשי מקצוע המתמחים בסוגיות הקשורות בתנועה ומעניקים ייעוץ למוסדות, חברות עסקיות ואנשים פרטיים בכל הנוגע לדרכי גישה, מקומות חניה, השתלבות כבישים ודרכים אלה באלה וכיו"ב.

מה מטרתם של יועצי תנועה בקרית אונו?

באמצעות הגשת חוות דעת לגורמים הרלוונטיים כגון רמ"י, ועדת תכנון ובנייה עירונית, מנהל מקרקעי ישראל וכיו"ב, שואפים יועצי תנועה קרית אונו להשיג:

1.אופטימיזציה של התנועה בכבישים ומניעת שיבושים.

2.וידוא שכל משתמשי הדרך נהנים ממנה באופן שוויוני העומד בקריטריונים הקבועים בחוק ובתקנות העזר העירוניות.

יועצי תנועה בקרית אונו, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

לפתחו של יועץ תנועה גבעתיים משימות רבות שעומדות על סדר היום.

בין תפקידיו הרבים של יועץ תנועה גבעתיים:

 1. לבחון דרכי גישה על מנת לספק חוות דעת עבור מסמכי רישוי עסקים
 2. לבנות תוכנית תנועה עבור מרכז קניות
 3. הוא אמון על תכנון חניה
 4. לשמש כיועץ תנועה לתחנת דלק

ואינספור תחומי אחריות נוספים.

היום יועצי תנועה בגבעתיים, כמו במקומות נוספים בארץ יושבים במשרדי אדריכלות והשירות שהם מעניקים ניתן תחת מטריית השירותים שמעניק המשרד ללקוחותיו.

יועצי תנועה גבעתיים, ויצמן אדריכלות והנדסה

אנו מתמחים בין השאר ביעוץ תנועה וחניה ויועצי התנועה המנוסים שלנו מעניקים ייעוץ מקצועי, אדיב ומהימן ומגוון שירותים רחב, החל מתכנון צמתים וגשרים ומתן חוות דעת וחתימה על נספח תנועה לטופס 4.

יועצי תנועה בני ברק מתמודדים עם אתגר מורכב בעיר שבה האוכלוסייה גדלה בקצב כפול ויותר מכך מהקצב הממוצע בארץ.

איך משפיע הגידול באוכלוסייה על יועצי תנועה בני ברק?

בכדי לבנות תכנית תנועה יעילה שתשמש את העיר על פני שנים רבות, יועצי תנועה מומלצים בבני ברק ידעו לחזות את נפח האוכלוסייה והשפעתו על התנועה בעיר גם בעוד חמישים שנה מהיום.

שכן, המשמעות של יותר אנשים היא:

1.יותר מכוניות

2.יותר הולכי רגל

3.יותר אוטובוסים

נוסף על אלה, תואץ גם הבנייה והפיתוח הסביבתי באופן שישפיע על המרחב העירוני כולו ובכלל זה גם על השטחים הציבוריים המיועדים לתנועה ותחבורה.

חלק מתפקידיהם של יועצי תנועה בפתח תקווה, הוא להרכיב תוכנית תנועה זמנית לאירוע גדול ורב משתתפים, כך שהתנועה אליו תפריע מעט ככל הניתן לתנועה הסדירה.

מה תפקידם של יועצי תנועה בפתח תקווה לקראת אירוע?

1.לבחון האם היקף האירוע ההמוני דורש חסימת כבישים

2.תכנון דרכי גישה חליפיות לאירוע

3.תכנון מתחם חניה לאירוע והסדרי התנועה בתוכו

4.לבצע תיאום מול הגורמים הרלוונטיים את טווח זמן ההפרעה לתנועה הסדירה בהתאם לשעות פעילות האירוע

במידה ואתם אחראים על הפקת אירוע רב משתתפים, מומלץ לפנות למשרד המפעיל יועצי ומהנדסי תנועה בפתח תקווה על מנת להבטיח את הגעתם וחזרתם הבייתה של כלל משתתפי האירוע.

יועצי תנועה בחולון וערים רבות במרכז נתקלים באתגר לא פשוט – תכנון חניות בעיר, שבה ממוצע הרכבים לכל משק בית עומד על 1.3, המשמעות היא שאפילו בבניינים חדשים יחסית שנבנו עם חניה מובנית לדיירי הבניין, החניה לא מספיקה.

כיצד יועצי תנועה בחולון יכולים לסייע?

יועצי תנועה חולון, שבקיאים בצפי הצמיחה הדמוגרפית וקצב התפתחות הבנייה בעירם, יודעים לספק תחזית להיקפי התנועה ומספר הרכבים לשנים הבאות ולהמליץ על שילוב סוגים שונים של מתחמי חניה:

 1. חניה מסומנת לדיירי הבניין בקומת הקרקע
 2. חנייה עילית שתמוקם על גג הבניין
 3. חניון תת קרקעי שייחפר מתחת לבניין

יועצי תנועה חולון וניצול אופטימלי של שטח הקרקע

כל אלה יהוו ניצול אופטימלי של שטח הקרקע המוגדר בתמ"א 35 עבור בניין זה ובעלי פוטנציאל להקל על מצוקת החניה בחולון ובערים נוספות.

למה הכרחי לפנות ליועצי תנועה בבת ים לפני הגשת בקשה להיתר בניה?

זאת משום שכל תהליך הקמת מבנה, ציבורי או פרטי, מתחיל בבקשה להיתר בניה שמעניקה ועדת תכנון ובניה בעיריית בת ים. קבלת ההיתר מותנית בעמידה בשורה של תנאים המבטיחה שהמבנה לא מהווה סכנה ליושביו בפרט או לציבור בכלל ושהוא עומד בתקינה לפי חוקי העזר העירוניים.

למה צריך לפנות ליועצי תנועה בבת ים?

חלק מהליך קבלת היתר בניה כולל בדיקה של השפעת המבנה על הסדרי התנועה מסביבו, האם הוא מהווה סכנה בטיחותית ו/או הפרעה לתנועה הסדירה באזור. כאן הכרחית חוות דעתו של יועץ תנועה להיתר בניה בת ים,  שיקבע כי המבנה ומיקומו עומדים בכללי התקינה.

חוות דעת של יועץ תנועה בת ים, תכלול התרעות מפני סכנות בטיחותיות, כמו:

 1. מעברי חציה שמוקמו לא נכון ברחוב
 2. פניות מסוכנות
 3. היעדר סימון לשבילי אופניים
 4. צמתים ללא שדה ראיה

ועוד.

פנייה ליועצי תנועה היא שלב הכרחי וחשוב בעת תכנון המבנה שאתם מעוניינים להקים גם מבחינת ההליך הרשמי מול רשויות המדינה וגם מבחינת בטיחות הגישה אליו.

חלק בלתי נפרד מתפקידם של יועצי תנועה בראשון לציון, הוא לבנות תכנית תנועה עירונית שתסדיר את התנועה ואת תשתיות הדרכים בעיר באופן שיבטיח בטיחות מרבית של התושבים.

מה הם מאפייני הדרך המשפיעים על תוכניותיהם של יועצי תנועה בראשון לציון?

תכנית תנועה טובה, תכלול התייחסות בעיקר ל:

 1. תכנון צמתים ומעגלי תנועה
 2. תכנון תמרורים ורמזורים
 3. תכנון סימוני כבישים ( כמו מעברי חצייה)
 4. תכנון התאורה לאורך הכביש
 5. תכנון מעקות בטיחות במקומות הרלוונטיים

חשיבות עבודתו של יועץ תנועה היא בראש ובראשונה בדאגה לבטיחות של כל משתמשי הדרך ולהגעה של כל אחד ואחת מאיתנו למעוז חפצנו בשלום.

יועצי תנועה ברחובות אחראים על תכנון כבישים בעיר. יועצי תנועה האמונים על תכנון כבישים לרוב מגיעים מרקע מקצועות ההנדסה, בדגש על הנדסת תנועה ותעבורה.

חשיבותם של יועצי תנועה ברחובות האחראים על תכנון כבישים

יועצי תנועה, שכחלק מתפקידם מתכננים את הכבישים ברחובות, צריכים לדעת לערוך צפי של מאפייני העיר כעת ובעתיד:

 1. הגידול באוכלוסייה
 2. בהיקף הבנייה של בתי מגורים
 3. אזורי תעשייה ומסחר
 4. מוסדות ציבור

כל אלה משפיעים על תכנית תנועה ותכנון כביש שיגיש יועץ תנועה ברחובות

כמה כבישים יסללו, באיזה אורך, כמה נתיבים, כמה צמתים או מעגלי תנועה וכיו"ב.

כל זאת, כך שיתנו מענה לצרכי האוכלוסייה כעת וגם בשנים הבאות.

פניה ליועץ תנועה בנס ציונה היא אחד השלבים הראשונים בתכנון בית בעיר, עוד בדרך לבקשת היתר בניה מוועדת תכנון מקומית.

למה חשוב לפנות ליועץ תנועה בנס ציונה לקראת בנית בית?

 • יועצי תנועה נס ציונה מחזיקים בסמכות לתת חוות דעת להיתר בניה אותו, שלב ראשוני ביותר בתכנון הבית.
 • מאוחר יותר יועצי תנועה יוכלו לעזור עם חוות דעת תנועתית לטופס 4 – אבל זה בשלב מתקדם יותר, לאחר שבניית הבית נסתיימה ואתם עומדים לפני חיבור לתשתיות העירוניות, חשמל ומים.

פנייה ליועצי תנועה מומלצים נס ציונה, יועצי תנועה מנוסים ומקצועיים תבטיח לכם ראש שקט ובטוח.

ניכר כי ליועצי תנועה ברעננה, אותם אנשים האחראים על בניית תכנית התנועה העירונית יש חיבה גדולה למעגלי תנועה. יעידו על כך מספרן הרב של הכיכרות בעיר.

אילו כיכרות תכננו יועצי תנועה ברעננה?

בין הכיכרות הרבות, המהוות גם מעגלי תנועה, ניתן להצביע על שלוש כיכרות בולטות:

 1. כיכר "ילדי רעננה"
 2. כיכר "מתקן החלומות" ע"ש אורי אורבך
 3. וגם כיכר פסל עץ התפוזים

תכנון מעגלי תנועה, או בשמם העממי "כיכרות" נולד מהרצון של יועצי תנועה רעננה להקל על הפקקים ולייצר הסדר תנועה שמעודד זרימה שלה באופן בטיחותי ויעיל.

מבין כלל אנשי המקצוע, מתכנני הערים והעתידנים למיניהם, יועצי תנועה בכפר סבא הם אלה שנזקקים ליכולת חיזוי העתיד באופן המדויק והמהימן ביותר

למה יועצי תנועה בכפר סבא צריכים להתהדר ביכולת ניבוי העתיד?

בניגוד לשאר אנשי התכנון, יועצי תנועה כפר סבא צריכים את היכולת לחזות מה יהיה עתידה של העיר.

 1. כמה תגדל אוכלוסייתה
 2. כמה בניינים ייבנו בה ואיפה הם ייבנו
 3. איפה יוקמו בה מרכזי קניות חדשים
 4. איפה יוקמו מוסדות חינוך ומוסדות ציבור
 5. איפה יהיה מרכז התעסוקה של העיר

וזאת בכדי לתכנן את כבישי העיר כך שיתאימו לתרחישים העתידיים הללו מבלי לגרום לעומס יתר בכבישים או לפגוע בבטיחות הנוסעים בהם.

יועץ תנועה בהוד השרון אחראי על בניית תכנית תנועה עירונית, כזו שתווסת את התנועה באופן שלא יסכן את משתמשי הדרך, בין אם נהגי רכב, רכבים דו גלגליים, הולכי רגל או אופניים.

בין מרכיבי הדרך השונים שעל יועץ תנועה בהוד השרון להביא בחשבון בתוכנית תנועה:

 1. תכנון כבישים
 2. תכנון חניות
 3. תכנון צמתים ורמזורים
 4. תכנון תמרורים

סקירה זו היא כמובן על קצה המזלג ובסמכותו של יועץ תנועה הוד השרון לספק סל שירותים שלם הקשור בניוד תושבים ממקום למקום.

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ