צרו קשר
ּ

מהנדס בניין מורשה – חשיבותו של מהנדס בניין מקצועי בפרויקט בניה

כל פרויקט בנייה כלשהו מתחיל מתוכנית אדריכלית שמפרטת כיצד יראה המבנה העתידי באופן כללי ופרטני. התוכנית מתוכננת ע"י משרד אדריכלים מקצועי, אך אינה תוכל לצאת לפועל מבלי לקבל אישור סופי מידיו של מהנדס בניין מורשה. מהנדס הבניין אמור לוודא כי המבנה שיבנה אכן יעמוד בכל התקנים המחמירים שקבעה המדינה, ורק לאחר מכן חותם ומאשר את תוכניתו של האדריכל. בשורות הקרובות, נרחיב על תפקידו של מהנדס הבניין ונבין מדוע כדאי להשקיע מחשבה יתרה בבחירתו.

הכירו את מהנדס הבניין שלכם

הנדסת בניין היא מקצוע שנלמד במספר אוניברסיטאות בישראל (שם התואר הוא "הנדסה אזרחית"), כאשר על מסיימי הלימודים לעבור התמחות ולהירשם בפנקס המהנדסים לאחר מכן. אנחנו מדגישים את העניין מאחר וישנם בעלי מקצוע רבים שכלל אינם רשומים בפנקס המהנדסים ולקוחות רבים נופלים בכך.

מהנדס בניין קרוי גם קונסטרוקטור שכן הוא אחראי לא רק על אישור התוכנית האדריכלית של המבנה שיוקם אלא גם על כל נושא הבנייה מתחילתו ועד סופו, החל משלב התכנון (מהנדס תכנון) וכלה בשלב הביצוע (מהנדס ביצוע).מהנדס הבניין קובע למעשה את שיטת הבניה הנדרשת, מחשב את כמויות החומרים כהכנה לקבלת שלב אישורי הבנייה, מתכנן את שלד המבנה ומוודא כי לא מתבצעות חריגות בנייה תוך כדי העבודה עצמה. הדרך להשיג איש מקצוע איכותי שכזה היא להתקשר עם חברה המתמחה בשירותי בנייה, ניהול ופיקוח של פרויקטים רבים בתחום הנדל"ן אשר מעסיקה רק מהנדסי בנייה איכותיים ביותר.

חשיבות עבודת המהנדס בטווח הזמן הארוך והקצר

כאשר מתקשרים עם חברה שמציעה שירותי פיקוח בניה ותכנון הנדסי ברמה גבוהה, נהנים מיתרונות רבים שבאים לידי ביטוי בטווח הזמן הארוך והקצר. בטווח הקצר, כאשר המהנדס ומשרד אדריכלים עובדים בשילוב פעולה מלא ובמקצועיות גבוהה, הזמן עד לקבלת היתר בניה בפועל מתקצר משמעותית. דיוק בחישוב החומרים, תכנון הנדסי מושלם והגשה מסודרת של כל המסמכים לרשויות – כל אלו יקבעו האם הפרויקט יצא לדרך במועדו או יידחה, מה שעלול לעלות לכם לא מעט כסף ואף בעצבים רבים.

בטווח הזמן הארוך, עבודה טובה של מהנדס הבניין תתבטא בתוצאה מושלמת – מבנים שאינם מתפרקים עם הזמן ויעמדו ביציבות שנים רבות מספור. במובן זה מומלץ מאוד להתקשר עם חברה שלה כבר ניסיון עתיר במגוון פרויקטים הדומים לשלכם וקשרים עם מהנדסי בניין בכירים שמתאימים למשימה הנדרשת.

גם לפיקוח יש משמעות עצומה

חשיבותו של מהנדס הבניין מורגשת גם לאחר נתינת האישור הסופי על התוכנית האדריכלית והתחלת הבנייה בפועל, דבר שיתבטא בפיקוח שלו על הנעשה באתר הבנייה. נוכחותו של המהנדס חשובה מאוד בשלבים השונים של בניית המבנה וזאת על מנת לוודא שכל מה שאושר בתוכנית האדריכלית אכן יבוצע בפועל.

מהנדס הבניין יוודא שאכן משתמשים בשיטת הבנייה שנבחרה, בחומרים שהוחלט עליהם, ובדרך הרצויה לפי התקן. כמובן שהמהנדס לא צריך להיות נוכח בכל רגע בתהליך הבנייה אלא רק בנקודות זמן אסטרטגיות (למשל, שלב היציקה, בניית היסודות וכו'). כמובן שהתקשרות עם חברת הנדסה מקצועית ובעלת מוניטין תבטיח לכם פיקוח כמה שיותר צמוד באמצעות מהנדס מדופלם מטעמה. זהו דבר שאין להתפשר עליו!

למעלה

השאר פרטים ונחזור אליך בהקדם

ּ