היתר בניה


מהו היתר בניה,מי מאשר אותו,איך אפשר לקבל אותו מהר

עקב האכילס של כל פרוייקט בנייה הוא זה שנמצא ממש בתחילתו, הלא הוא העניין סביב קבלת היתר הבנייה המיוחל. היתר זה הוא למעשה האישור של הוועדה המקומית לתכנון ובנייה על כך שניתן לצאת לדרך ולהתחיל בפרוייקט ללא שום עיכוב מיותר. מהי הדרך להוציא את אותו היתר בניה מדובר? אז מהו אותו היתר שבלעדיו לא ניתן להתחיל את הבניה? כיצד מוציאים את היתר הבניה בצורה נכונה ומהירה?

קרא עוד

בימינו משמשים המבנים הניידים למטרות מרובות, ובמיוחד הם משמשים למשרדים. דוגמה – משרדי מכירות באתרי בניה. הם מבנים קלים שאפשר להעבירם ממקום למקום, מצב אחר שמביא בחשבון מבנים ניידים הוא התרחבות של העסק ולתקופת הביניים נדרשת כמות אחסון גדולה של אנשים ושל חומר. התשובה לבעיה היא מבנים יבילים (ניידים). האם צריך היתר בניה לקרוואן ? האם צריך היתר בניה מכולה ? האם נידרש היתר בניה צימר ? האם צריך היתר בניה מכולה ?

קרא עוד

על קו האורך אפס שעל גדת התמזה המזרחית בלונדון, בדיוק מול כיפת המילניום - האוהל הענק מבד בגובה 50 מ' הנישא על- תרנים גבוהים, שנבנה לכבוד חגיגות שנת ה-2000 והפך מאז להיכל רב-תכלתי לתחרויות ספורט ומופעי בידור - בלב איזור הרציפים של נמל לונדון, שוכן רציף טריניטי בוי )Trinity Wharf Buoy .)זהו איזור של מעגנות, מספנות, מבדוקים, בתי מלאכה והמגדלור מאות מיליוני מכולות הפכו לגרוטאות

קרא עוד

אלה תולדות דמי ההיתר בבניה הנמוכה (צמודת הקרקע)למגורים במגזר העירוני - בשלב הראשון -החלטה 402 (מסוף 1988 (: תשלום של 51% משווי עליית ערך הקרקע. אם הפעולה, שהצמיחה את דמי ההיתר, היתה טעונה תשלום היטל השבחה, הרי שמחצית מההיטל (ועד מחצית מעלות דמי ההיתר)נוכתה מתשלום דמי ההיתר.

קרא עוד